Dzīvokļa meklētāja hronikas

Nu jā. Kā jau pēc iepriekšējā ieraksta sapratāt, es meklēju dzīvokli. Ne pa jokam meklēju. Un, kā jau katram kārtīgam dzīvokļa meklētājam, arī man ir nācies saskarties ar dažādām dīvainībām. Ar pāris no tām padalīšos, bet diemžēl, nevarēšu pievienot linkus uz sludinājumiem, jo liela daļa no tiem jau izņemta no sludinājumu portāliem.

Nesen zvanīju uz dzīvokli Brīvības ielā – visnotaļ forša paskata – baltas sienas, laminātparkets – nu, diezgan tīrs un labs izskatījās. Divas istabiņas – gluži forši. Tikai manīju, ka bildēs nekur nefigurē virtuve. Zvanot vaicāju – kas ir virtuves komplektācijā? Sieviete smejoties atbildēja – kādā komplektācijā? Virtuves nav!

Pirms pāris nedēļām devos apskatīt vienu dzīvokli Merķeļa ielā. Pēc bildēm šķita baigi jauks – mazs, divistabu brīnumiņš. Tante gan pa telefonu izklausījās kādas sešdesmit reizes pārāk pašpārliecināta – redz, lai pasteidzoties, visi to dzīvokli gribot. Nodomāju – ok, nav liels pārsteigums – izskatās diezgan foršs, pie tam pašā centrā. Aizejot uz dzīvokli un jau kāpnēs sajūtot TO smaku, sapratu, ka nu – nevar taču būt, ka te būs slēpies fotogrāfijās redzamais dzīvoklis. Sava iedzimtā naivuma dēļ tomēr kāpu uz otro stāvu un zvanīju pie durvīm. Durvis atvēra jau krietni paveca tante ar skatienu, kas man joprojām rēgojas acu priekšā. The crazy eyes. Nē, jūs neuzminējāt – es tomēr gāju iekšā. Jau pirmajās sekundēs sapratu, ka tas nav tas pats dzīvoklis, kas bildēs. Drošības pēc tomēr pajautāju. Nu, a ko. Viņa mani apsēdināja uz izgulēta un dies-vien-zina ko piedzīvojuša dīvāna un aizkūpināja cigareti. Es viņai pavaicāju vai īres gadījumā visas mēbeles (kuras izskatījās jau pieaugušas pie sienas) te paliktu. Viņa atbildēja apstiprinoši un noteica, ka tad jau laikam man nederot, ja tā prasot. Atbildēju ar dikti slikti tēlotu, žēlu sejas izteiksmi un galvas mājienu. Pavaicāju, vai varu apskatīt virtuvi – viņa teica, ka labāk nē – tur šobrīd esot tādas lietas, kuras labprātāk nerādītu. Es nudien pat negribēju zināt, kādas. It kā jau ar to nebūtu pietiekami, viņa vēl piebilda, ka pati jau būtu dzīvoklī tikai pāris dienas nedēļā. Es pārvaicāju – pag, mēs īrētu un jūs te būtu? Nu, jā… Atvadījāmies un visu ceļu mājup centos attapties.

Apskatījām vienu dzīvokli Vecrīgā. Divas izolētas istabas, saules daudzums kā, khem, afroamerikāņa pēcpusē, uz tualetes tai pienākošies meitenes un puikas simboli (izskatījās visnotaļ pēc lēta hosteļa) un ļoti pašapmierināts saimnieks. Nē, paldies, bumbulīt.

Apskatot sludinājumus un pēc tam dzīvokļus, varu Jums atvieglot meklējumus mazliet patulkojot saimnieku/mākleru valodu:

– Saulains dzīvoklis – tas arī ir vienīgais dzīvokļa pluss;
– Nepieciešams neliels remonts – nepieciešams visaptverošs kosmētiskais remonts – ja paveicas; kapitālais – ja ne visai veicas;
– Dzīvoklis parastā stāvoklī – dzīvoklī būs problēmas iekļūt, visticamāk – arī izkļūt no tā;
– Daļējas ērtības – dabiskās vajadzības kārtosi tuvējā Staķikā, veikalā vai prasīsies kaimiņiem;
– Ērts dzīvoklis – 1) Ļoti, ļoti mazs – viss rokas stiepiena attālumā; 2) Pie visām sienām paklāji – mīksti un ērti;
– Kluss dzīvoklis – slikts rajons, apkārt neviens neīrē, nav kam bļaustīties;
– Mājīgi iekārtots – (par šo atbildu reāli!) padomju laika sekcija, tas pats paklājs pie sienas, tāds pats uz grīdas, divi klubkrēsli un izlaižamais dīvāns.
– Divlīmeņu dzīvoklis – vienā vai vairākās vietās ielūzusi grīda;
– Dzelzs durvis – konkrētajā rajonā tādas ir akūti nepieciešamas;
– Eiroremonts – nav ļoti netīrs;
– Netālu no prestižā vēstniecību rajona – Vārnu iela;
– Kompakts dzīvoklis – 1) No dušas iekāpsi pa taisno podā; 2) Mazgājoties varēsi paralēli gatavot ēst – duša ir tieši blakus gāzes plītij.

Jā, dzīvokli šobrīd atrast nav tas vieglākais darbiņš.

12 thoughts on “Dzīvokļa meklētāja hronikas

 1. No savas pieredzes vēl pievienoju:

  Slēgta kāpņutelpa – kāpņu telpai ir durvis, kuras iespējams ar akmeni var aiztaisīt.

  Labi saglabājušies logi – aizlīmēti un aiznagloti, lai nevērtu vaļā un nesabojātu.

  Ir papildus zeme – papildus plašums, kur, piemēram, sauļoties vai grillēt gaļu? Da nē, jāmaksā papildus nodoklis, bet ir tas pats zālājs un trotuārs.

  Droši vien ir vēl kas, ko neatceros.

 2. Nevermind – ieraudzīju iepriekšējo ierakstu.
  Vispār jau šajos apstākļos krietna mažoritāte cilvēku meklē normālu 2 istabu dzīvokli cenā līdz 200 lvl. Tāpēc arī šai kategorijai ir diemžēl vissliktākais price/performance un visgrūtāk ir atrast labus piedāvājumus.

  Mans ieteikums ir refreshot visus sludinājumu servisus 10x dienā (man viens draugs nesen atrada dzīvokli centrā un ļoti labā stāvoklī, bez pārsteigumiem un par 180 lvl, piezvanot dažu minūšu laikā pēc sludinājuma parādīšanās)

  Otrs variants ir mazāk standarta risinājumi – ilgtermiņa īres līgums, kad remontu un labiekārtošanu veic pats īrnieks, prasot attiecīgu atlaidi. Vismaz virtuvi 200 lvl dārgā dzīvoklī vari iekārtot pa šiko, prasot par to 30 lvl atlaidi mēnesī utt.
  Vai arī vecai labais studentu variants, kad īres maksa tiek dalīta, bet kārtīgi pameklēt dzīvokli, kur plānojums ir tāds, ka viens otra privātumam netraucē, jo lielajiem dzīvokļiem cena kvadrātmetrā tomēr ir daudz zemāka.

 3. eu,eu – nedari pāri Vārnu ielai! 😀 Te ir vēl labāk kā reālajā prestižajā vēstniecību rajonā! Un ir diennakts alkohola veikals aiz stūra 🙂

 4. Ja gribas ietaupīt naudu tad ieteiktu pameklēt dzīvokli nedauz tālāk no centra. Piemēram Imantā 2 istabu dzīvokli ar kosmētisko remontu var dabūt zem 100 ls. Ar riteni līdz centram pus stundas brauciens.

  1. Nu re, es esmu mazais, naivais – gribu centru un gribu izdevīgi. Šobrīd pat šķiet, ka ko tādu esmu atradusi. Lai gan – ej nu sazini, domāsim.

  1. Es meklēju ss.lv un zip.lv – bet reāli varot meklēt arī reklama.lv un visos mākleru servisos – realat, piemēram.

 5. Njā, centrā dzīvokļi šajā cenu kategorijā parasti tiešām diezgan pabriesmīgi..pats arī diezgan ilgi meklēju..beigās tik caur pazinām atradu..

 6. Tiešām – Vārnu ielai nav ne vainas! 2 narkomānu točkas arīdzan, papildus tam alkohola veikalam. 🙂

 7. lasu un brīnos.mums tad laikam ir paradīze, īrējam 3 istabu dzīvokli 5 min. gājienā no Vērmanes dārza pa 150ls, un viss izremontēts (baltas siena,lamināti utt.), ar kamīnu, pilnīgi fresh vannasistabu -jaunu vannu un visu pārējo un lielu ledesskapi utt. bet nesen gruzījamies, ka vajag meklēt kaut ko vēl foršaku tiem 150 latiem, jo besī 6tā stāva kāpšana un visādi sīkumi un vispār ;D

  bet šito lasot, domas strauji mainās ,))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *